W ramach projektu unijnego Dwujęzyczność łamie bariery uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Botanicznym. Był to dzień pełen aktywności, nauki oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Pierwsza grupa uczniów wzięła udział w warsztatach pt.: Zostań ogrodnikiem. Podczas zajęć uczestnicy poznali tajniki pracy ogrodnika oraz narzędzia wykorzystywane przy pielęgnacji roślin. Uczniowie samodzielnie plewili rabaty, wysiewali nasiona, a także sadzili rośliny, zdobywając jednocześnie praktyczne umiejętności i ucząc się odpowiedzialności za przyrodę. W tym samym czasie druga grupa uczniów uczestniczyła w grze terenowej na terenie ogrodu. Zadaniem uczniów było odnalezienie ukrytych kart z łamigłówkami i rebusami. Rozwiązaniami zagadek były nazwy ziół, które uczestnicy poznawali podczas zabawy. Gra dostarczyła wszystkim wielu emocji, rozwijała spostrzegawczość, oraz umiejętność współpracy w grupie.
Wyjazd do ogrodu botanicznego był doskonałą okazją do nauki poprzez działanie, integracji uczniów oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.


