Wyjście klasy 5b do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach

wyjście

29 maja uczniowie klasy 5b pod opieką nauczycieli – p. Edyty Partyki-Kowalskiej oraz p. Aldony Pejas – udali się na spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Wydarzenie odbyło się w ramach II Świętokrzyskiego Festiwalu Literackiego.

Paweł Beręsewicz to autor i współautor słowników angielsko-polskich oraz polsko-angielskich, a także wielu powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Spotkanie skierowane było do uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej.

Autor w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o swojej pracy i pomysłach na książki. Chętnie odpowiadał również na pytania uczestników dotyczące m.in. liczby napisanych książek, swoich inspiracji oraz ulubionej książki, którą lubił czytać jako młody czytelnik.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się część spotkania, podczas której wybrani uczniowie mogli usiąść obok autora i porozmawiać z nim przy „herbatce na niby” o książkach i czytaniu. Naszą szkołę reprezentowała Eliza Marchut, która z ogromnym zaangażowaniem i swobodą dyskutowała z panem Pawłem Beręsewiczem.

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcie z pisarzem oraz otrzymali autografy autora. Miłą niespodzianką był także podarunek dla naszej biblioteki szkolnej – książka „Dziewięć czerwonych iksów” z dedykacją dla czytelników.

Wyjście do biblioteki było dla uczniów wyjątkową okazją do bezpośredniego spotkania z autorem książek, poznania jego pracy oraz rozmowy z nim na żywo. Takie wydarzenia są cennym doświadczeniem, które inspiruje do czytania i rozwijania własnych zainteresowań literackich.