Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego


22 maja uczniowie klasy VI a, VI b i VII b uczestniczyli w wycieczce do Ojcowskiego Parku
Narodowego. Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych i historycznych tego
pięknego regionu oraz wspólne spędzenie czasu.
Nasza wyprawa zaczęła się od zwiedzania parku wraz z przewodnikiem. Podziwialiśmy
piękne krajobrazy, wapienne skały, a także wędrowaliśmy kilkoma szlakami turystycznymi.
Szczególne wrażenie zrobiła na nas Maczuga Herkulesa oraz wnętrza Jaskini Łokietka.
Zdobyliśmy wiele ciekawych informacji o roślinach, zwierzętach i historii tego miejsca.
Podczas wycieczki odwiedziliśmy także zamek w Pieskowej Skale oraz spacerowaliśmy
Doliną Prądnika. Pogoda dopisała, dlatego wszyscy byli w dobrych humorach. Mieliśmy
również czas na odpoczynek, zakup pamiątek i wspólne zdjęcia.
Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy
zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę.