Narodowy  Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 - Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy  - Portal Gov.pl

Z radością informuję, że biblioteka  Szkoły Podstawowej nr 13 w Kielcach otrzymała dotację
w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2021-2025 Priorytet 3

PRIORYTET 3. 2. :  ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH ORAZ ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA BIBLIOTEK SZKOLNYCH I PEDAGOGICZNYCH

Cel główny:

1. zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami,  w szczególności książek historycznych, w tym poświęconych historii Polski XX wieku oraz lektur szkolnych,
  2. zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza,
  3. realizację działań promujących czytelnictwo
  4. zakup książek będących nagrodami książkowymi dla uczniów biorących udział w działaniach promujących czytelnictwo.

Wysokość dotacji wynosi łącznie 15000,00 zł.

Mam nadzieję, że dzięki systematycznej współpracy  z nauczycielami, uczniami i rodzicami przeprowadzimy wiele działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Tutaj też będziemy umieszczać wszystkie informacje dotyczące realizacji projektu.

CZYTAJMY PONIEWAŻ:
1. czytanie ćwiczy i usprawnia nasz mózg

2.  usprawnia umiejętności językowe

3. rozwija kreatywność i  inteligencję

4. pomaga lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość

5. dostarcza cennych inspiracji i dobrych wzorców

6. uczy, jak pokonywać trudności i właściwie interpretować emocje

7. czytanie poszerza wiedzę

8. kształtuje poglądy

9. jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 r.

"Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2021-2025, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i  jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Drodzy Czytelnicy Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele
Nasza szkoła będzie starała się o pozyskanie funduszy z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 na zakup nowych książek do naszej biblioteki. Dotacja ta  ma służyć rozwojowi zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocji czytelnictwa. Dlatego  bardzo wszystkim dziękujemy za wypełnienie ankiet,  dzięki którym sporządzimy listę tytułów książek, których nie ma w naszej szkolnej bibliotece, a które Waszym zdaniem powinny się w niej  znaleźć, by w pełni posłużyć rozwojowi czytelniczych zainteresowań uczniów w wieku od 6 do 16 lat. Przypominamy, że wymienione przez Was książki mogą mieć również formę elektroniczną lub być napisane w języku obcym nowożytnym nauczanym w naszej szkole.

Mamy nadzieję, że wasze propozycje okażą się ″strzałem w dziesiątkę″ i zdecydowanie wpłyną na wzrost poziomu aktywnego czytelnictwa naszych uczniów. Dziękujemy za udział w wyborze!

Przypominamy, że w roku 2016  szkolna biblioteka została zakwalifikowana do udziału w programie NPRCZ i dzięki temu pozyskała wiele ciekawych nowości wydawniczych, lektury z aktualnego kanonu oraz nieliczne specjalistyczne materiały do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami. Promując czytelnictwo w latach 2016-2018 nagraliśmy z udziałem naszych uczniów teledysk w prawdziwym studio nagrań do serii książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”, który polecamy obejrzeć. Miłego słuchania.

Żuczki Czytacze - Smocza magia - YouTube
KLIKNIJ W OBRAZEK ABY OBEJRZEĆ