Aktualności

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 13
im. Władysława Jagiełły w Kielcach 

czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:00-17:00

W roku szkolnym 2021/2022 opiekę nad dziećmi w świetlicy szkolnej sprawują:
Martyna Zacharska - kierownik świetlicy oraz wychowawcy:
- Urszula Furmańczyk,
- Barbara Bozowska,
- Anna Kokor,
- Aneta Tkaczyk.
 

W ramach zajęć świetlicowych dzieci:

 • uzyskują pomoc w nauce i odrabianiu prac domowych,
 • rozwijają uzdolnienia plastyczne oraz zainteresowania sportowe,
 • nawiązują nowe znajomości, a także poznają zasady prawidłowego funkcjonowania w grupie.

   

WESOŁYCH WAKACJI!

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu plastycznego pt. "Bezpieczne wakacje". Życzymy wspaniałych, słonecznych i radosnych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil!

 


OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZAPISÓW DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

NA ROK SZKOLNY 2022/23

W celu zapisania dziecka do świetlicy na rok szkolny 2022/23, prosimy o wypełnienie i podpisanie „Wniosku o przyjęcie dziecka do świetlicy” oraz „Oświadczenia o osobach upoważnionych do odbierania dziecka”. Wnioski można pobrać ze świetlicy  lub ze strony internetowej szkoły www.sp13.kielce.eu z zakładki „Świetlica”.

Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu rodziców (opiekunów) należy złożyć w terminach do:
24 czerwca 2022r. - dzieci uczęszczające do świetlicy w bieżącym roku szkolnym; 
31 sierpnia 2022r. - dzieci ubiegające się o przyjęcie do świetlicy po raz pierwszy.
 

Prosimy o  terminowe składanie wniosków !

wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_swietlicy_i_korzystanie_ze_stolowki_szkolnej_Szkoly_Podstawowej_nr_13_Wladyslawa_Jagielly_w_Kielcach10_0_0.pdf

rodo_swietlica_2022_2023_0.pdf

 


Świetlicowy konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów klas 1-3 naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt. "Bezpieczne wakacje". Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, która nawiązywała będzie do tematu głównego konkursu. Podpisane prace należy dostarczyć do wychowawców świetlicy szkolnej do dnia 13 czerwca 2022 r. Zachęcamy do udziału!


ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!


Konkurs plastyczny pt. "Ozdoba wielkanocna"

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Ozdoba wielkanocna", który został zorganizowany przez Świetlicę Wspierająco-Integrującą "PLUS" w Kielcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


WIOSNA W NASZEJ ŚWIETLICY!

 

Wiosno, wiosno przyjdź - czekamy, 

miło Ciebie przywitamy!

Już robimy prace piękne,

motyle i kwiaty wiosenne!
 


SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

Całym sercem jesteśmy z naszymi sąsiadami z Ukrainy, kierując ku nim najserdeczniejsze myśli oraz wyrazy wsparcia!


Nie nudzimy się w świetlicy!

W naszej świetlicy cyklicznie odbywają się zajęcia, podczas których poznajemy i wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne. Ich efektem są piękne prace, które zdobią naszą szkołę.


Kolejny sukces w naszej świetlicy

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły zdobyła III miejsce w XXI Międzyświetlicowym Konkursie Plastyczno-Technicznym pod hasłem "Bożonarodzeniowa szopka", który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 25 im. K. Makuszyńskiego w Kielcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Podsumowanie konkursu plastycznego
pt. "Kartka bożonarodzeniowa"

W grudniu rozstrzygnęliśmy świetlicowy konkurs plastyczny pt. "Kartka bożonarodzeniowa", którego cele koncentrowały się wokół: pielęgnowania zwyczajów związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, podtrzymywania tradycji wykonywania kartek świątecznych, a także rozwijania kreatywności poprzez poszukiwanie ciekawych rozwiązań plastycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III, którzy wykonali piękne kartki okolicznościowe, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!


Sukces w konkursie międzyszkolnym

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Technicznym pt. "Zabawka choinkowa", który został zorganizowany przez Świetlicę Wspierająco-Integrującą "PLUS" w Kielcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


"BohaterON w Twojej Szkole"

W tym roku szkolnym dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod nazwą "BohaterON w Twojej Szkole", który miał na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Biorąc udział w zajęciach edukacyjnych, poznaliśmy najważniejsze wydarzenia i symbole Powstania Warszawskiego. Wykonaliśmy także laurki dla Powstańców z podziękowaniami za ich odwagę

.


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodziły pluszowe misie, które już od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. Podczas zajęć świetlicowych przypomnieliśmy sobie popularne misie występujące w literaturze i bajkach, a także zaprojektowaliśmy zabawki według własnych pomysłów. Dzień ten był również dobrą okazją do popularyzacji czytelnictwa wśród Świetliczaków.


Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Zdrowo jem, więcej wiem!"

16 listopada odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie literacko-plastycznym pt. "Zdrowo jem, więcej wiem!", zorganizowanym przez świetlicę. Cele konkursu koncentrowały się wokół: propagowania zasad prowadzenia zdrowego trybu życia, kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, a także prowadzenia działań promocyjnych i informacyjnych w związku z udziałem w "Programie dla szkół". Prace zostały wykonane przez uczniów z klas 1-3. Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


Zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt

Los skrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny, dlatego też w październiku rozpoczęliśmy akcję zbiórki darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. W czasie zbiórki udało nam się zebrać kilkanaście kilogramów karmy dla psów i kotów, którą w listopadzie przekazaliśmy do schroniska.


Tydzień patriotyczny w świetlicy

11 listopada to dzień ważny dla każdego Polaka. Przygotowując się do Narodowego Święta Niepodległości, wzięliśmy udział w spotkaniu z żołnierzami 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy zapoznali nas z misją i zadaniami tej jednostki wojskowej. Świetlica przybrała biało-czerwone barwy, poznaliśmy legendy związane z naszym krajem, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, wykonaliśmy kokardy w kolorach narodowych, a także wzięliśmy udział w konkursie pt. "Polska-nasz kraj"


Warsztaty edukacyjne pod hasłem "Nasze zdrowie"

W świetlicy odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące zasad prowadzenia zdrowego trybu życia. Dzięki udziałowi w cyklu zajęć, wiemy, że urozmaicona dieta, dbanie o higienę osobistą oraz regularna aktywność fizyczna przyczyniają się do zachowania zdrowia i sprawności na długie lata.


Pasowanie na Świetliczaka

Dzień 12 października był niezwykle uroczysty, bowiem w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas 1a i 1b na Świetliczaków. Dzieci doskonale poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami, a po wypowiedzeniu słów przyrzeczenia, oficjalnie dołączyły do społeczności świetlicowej. Wszystkim Świetliczakom życzymy wielu sukcesów oraz samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy!


#świętokrzyskieNIEhejtuje

Świetlica szkolna włączyła się w kampanię społeczną #świętokrzyskieNIEhejtuje, którą przygotował Wojewoda Świętokrzyski - pan Zbigniew Koniusz we współpracy ze Stowarzyszeniem Sztuka Łączenia i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W październiku wzięliśmy udział w cyklu zajęć, uświadamiających niebezpieczeństwo hejtu i konsekwencji z nim związanych, a dzięki ściance dobrego przekazu poznaliśmy pozytywne hasła, które mogą sprawić innym osobom dużo radości.


Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji wzięliśmy udział w zajęciach, podczas których rozmawialiśmy o prawach zwierząt oraz obowiązkach ich właścicieli. Każdy z nas narysował także swojego ukochanego pupila.


Konkurs wiedzy o Kielcach

W dniu 28.09.2021 r. w świetlicy zorganizowano quiz pt. "Znam moje miasto". Poziom konkursu był bardzo wysoki, a uczniowie wykazali się imponującą wiedzą na temat wydarzeń, legend i zabytków związanych z naszym miastem.

 


EKO tydzień w świetlicy

Przez cały tydzień braliśmy udział w zajęciach, podczas których poznawaliśmy zasady dbania o naszą planetę. Opracowaliśmy "Kodeks młodych ekologów", wymyśliliśmy 100 sposobów na oszczędzanie wody, utrwaliliśmy w pamięci zasady segregowania odpadów, a także dowiedzieliśmy się, czym jest recykling. Wzięliśmy również udział w konkursie pt. "Jestem przyjacielem natury!", podczas którego wykazaliśmy się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Małe, duże, kolorowe, jednobarwne - naszą świetlicę opanowały kropki. 15 września 2021 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odkrywania talentów i kształtowania wiary we własne możliwości. Był to aktywny i twórczy dzień!

 


Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 13 w Kielcach 

czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach 7:00-17:00 

W roku szkolnym 2020/2021 opiekę nad dziećmi w świetlicy szkolnej sprawują:
Martyna Zacharska - kierownik świetlicy
wychowawcy:
- Paulina Kondracka,
- Katarzyna Werner

W czasie zajęć świetlicowych dzieci rozwijają swoje zainteresowania i talenty: plastyczne, literackie, sportowe, odrabiają prace domowe pod opieką wychowawców, bawią się na świeżym powietrzu.


Dnia 17 czerwca w Świetlicy Szkolnej odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców konkursów, które odbywały się u nas, w świetlicy w tym roku szkolnym. Były to konkursy pt.:"Walentynka dla Psiaka" i " Portret mojej Mamy".
Gratulujemy zwycięzcom dyplomów i nagród, a pozostałych zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym!

Wychowawcy świetlicy

Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy II a, Victorii Miernik, wyróżnienia w III Miedzyświetlicowym konkursie plastyczno - recytatorskim, pod hasłem "Zwierzęta i... ja" organizowanym przez Świetlicę Szkoły Podstawowej nr 27 im. K. K. Baczyńskiego w Kielcach. Dziękujemy serdecznie Victorii za tak piękne reprezentowanie naszej szkoły.

 

 


OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZAPISÓW DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
W ROKU SZKOLNYM 2021/22

W celu zapisania dziecka do świetlicy na rok szkolny 2021/22, prosimy o wypełnienie i podpisanie „Karty zapisu dziecka do świetlicy” oraz „Oświadczenia o osobach upoważnionych do odbierania dziecka”. 
Karty można pobrać ze świetlicy  lub ze strony internetowej szkoły. 

W pierwszej kolejności do świetlicy będą przyjmowane dzieci z klas I-III, obojga rodziców pracujących lub pracujących samotnie wychowujących dzieci. Pozostałe dzieci mogą zostać przyjęte w miarę wolnych miejsc.

Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu rodziców (opiekunów) należy złożyć w terminach do:
25 czerwca - dzieci uczęszczające do świetlicy w bieżącym roku szkolnym; 
31 sierpnia - dzieci ubiegające się o przyjęcie do świetlicy po raz pierwszy.

Prosimy o  terminowe składanie wniosków !

wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_swietlicy_i_korzystanie_ze_stolowki_szkolnej

rodo_swietlica_2021_2022.pdf


DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzień Dziecka w naszej szkole był niezwykle intensywny i owocny. Dzieci bawiły się świetnie, a zabawom, grom i innym rozrywkom nie było końca.

 

  

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom i tym małym i tym dużym życzymy: spełnienia marzeń, możliwości rozwijania własnych pasji i zainteresowań, wspaniałości i niezwykłości nie tylko w tym dniu, ale i w każdym kolejnym. Życzymy Wam aby każdy kolejny dzień był dla Was Dniem Dziecka!


dzien_mamy_konkurs.pdf 


LAUREACI ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "WALENTYNKA DLA PSIAKA"

Oddział przedszkolny:

I miejsce   Dominika Anioł

II miejsce  Pola Jastrzębska

III miejsce  Gaja Laskowska

wyróżnienia: Daniel Szczecina, Jakub Kasprzyk

Klasa I

I miejsce Nikola Zielińska

II miejsce Józef Nasr Salama

III miejsce  Amelia Sikora

Klasa II

I miejsce Natalia Czupryńska, Wiktor Kasztelewicz

II miejsce Kacper Sularz

III miejsce Marcel Chodorek

Klasa III

I miejsce  Lena Zielińska, Helena Janusińska

II miejsce  Jeremi Głowacki

III miejsce Nikola Nalewajko

Dziękujemy  za udział w konkursie. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w dniu zakończenia roku szkolnego.

                                       NAUCZYCIELE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie


WALENTYNKI

Z okazji Dnia Świętego Walentego dzieci z naszej świetlicy rozmawiały o uczuciach, o sposobie ich przekazywania a także o tym jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń. Świetliczaki przygotowały również walentynkowe ozdoby ścienne. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się zdjęcia z FOTObudki, lizaki oraz zabawy walentynkowe z balonami.

Przejdź do galerii zdjęć

Tradycyjnie z okazji walentynek w świetlicy odbył się również konkurs plastyczny dla klas 0-lll „Walentynka dla psiaka”, połączony ze zbiórką karmy dla bezdomnych zwierząt. Przez kilka tygodni zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów. Zbiórka, po raz kolejny pokazała, że naszym dzieciom nie jest obojętny los porzuconych zwierząt. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ogromne serce i zaangażowanie. Ogłoszenie wyników konkursu wkrótce.

  

Nauczyciele świetlicy


"Międzyświetlicowym konkursie na świąteczną dekorację okna"
 
Mamy przyjemność poinformować, że nasza świetlica zajęła III miejsce "Międzyświetlicowym konkursie na świąteczną dekorację okna", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27 w Kielcach.  
Świetlica wzbogaciła się o dwie nowe gry planszowe. Bardzo się cieszymy i życzymy miłej zabawy!
 
Wychowawcy świetlicy 

Dzień Babci i Dziadka!!!

 

Kochana Babciu i Dziadku
w dniu Twojego święta 
Twój wnuczek o Tobie pamięta.
Oczywiście składam życzenia:
szczęścia zdrowia i zadowolenia.  

21 oraz 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. To szczególne dni w roku, kiedy to wyrażamy naszą wdzięczność za trud, oddanie a także dziękujemy naszym kochanym Dziadkom za wszystko, co od nich dostajemy.  

Z tej okazji dzieci z klas 0 - III przygotowały przepiękne laurki. Drogie Babcie i Dziadkowie żyjcie nam 100 lat. 

                                                      Wychowawcy Świetlicy


UWAGA KONKURS WALENTYNKOWY!

Zachęcamy dzieci z klas 0-III do udziału w konkursie walentynkowym i zbiórce karmy dla 
bezdomnych zwierząt 
pt.: „WALENTYNKA DLA PSIAKA”. 

Należy samodzielnie wykonać walentynkę

dla Psiaka lub Kociaka.

Prace prosimy składać do Świetlicy Szkolnej,

a wraz z nimi należy przynieść MAŁE CO NIECO

dla naszych podopiecznych ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach
(karmę suchą, mokrą, zabawki dla zwierząt, itd.)

Technika i format pracy: dowolne.

Termin składania prac i paczek dla zwierząt do12 lutego 2021 r. (piątek).

Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody i dyplomy.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Wychowawcy świetlicy szkolnej


W wieczór z 29 na 30 listopada w wigilię dnia świętego Andrzeja, obchodzone są andrzejki. W tym czasie organizowanych jest wiele zabaw, które możemy przygotować także we własnym domu.

Oto krótka historia andrzejkowych wróżb i zwyczajów:

https://www.youtube.com/watch?v=-PQMkBUu97o

Dawniej wróżby andrzejkowe odprawiano wyłącznie w charakterze matrymonialnym, a niezamężne panny mogły dowiedzieć się czy w tym roku wyjdą za mąż lub kim będzie ich przyszły mąż (panowie wróżą sobie w katarzynki – w noc z 24 na 25 listopada).

Jakie są najpopularniejsze zwyczaje i wróżby andrzejkowe?

Oto kilka propozycji wróżb i zabaw, które można przygotować w domu:

Lanie wosku

Zabawa, w której dziecko (zawsze pod nadzorem dorosłego) przelewa roztopiony wosk przez dziurkę od klucza, do miski z zimną wodą. Taka wróżba to też rodzaj eksperymentu. Po pierwsze szukamy odpowiedniego klucza, a następnie roztapiamy wosk. Następnie przez otwór w kluczu przelewamy roztopiony wosk do miski z zimną wodą. W chwili zetknięcia się wosku z wodą, zastyga on tworząc piękne i ciekawe kształty. Po wyjęciu i osuszeniu wosku musicie zgadnąć, co powstało. Można to zrobić także etapami. Najpierw zgadywać, co widać i z czym kojarzy się kształt. Potem dopiero pobawić się w teatr cieni i odgadywać kształty pojawiające się na ścianie przy zgaszonym świetle i zapalonej lampce.

Jeśli nie masz w domu klucza, który miałby otwór, możesz skorzystać z szablonu i zrobić własny klucz.

Serce

To bardzo popularny motyw andrzejkowy. Oryginalnie tworzy się dwa serca. Jedno z imionami męskimi, drugie z kobiecymi. Chłopcy lub dziewczynki przekłuwają szpilką „na oślep” serce. Im bliżej tego przekłucia znajduje się dane imię, tym większa szansa na miłość do tej osoby. Jeśli mamy w szkole swoje sympatie, to nic nie stoi na przeszkodzie by i tak się pobawić.

W ramach zabawy emocjami możemy przygotować dwa serca. Wtedy na jednym będą tylko pozytywne emocje, na drugim tylko negatywne. Jedno serce będzie mówiło o tym, jakich pozytywnych emocji doświadczymy przez cały rok. Drugie będzie mówiło o tym, jakich negatywnych emocji możemy się spodziewać. Jest to okazja do porozmawiania o tym, jak sobie radzić z konkretnymi, negatywnymi emocjami.

Można też zmodyfikować tę wróżbę szykując serce opisane emocjami zamiast imion. Osoba, która przekłuje daną emocję, ma za zadanie jeszcze ją pokazać bez słów. Trochę jak kalambury, tylko oczywiście wszyscy znają odpowiedź. Wybrana emocja będzie towarzyszyć tej osobie przez większość roku. Możecie porozmawiać o tym, dlaczego tak może być np. będę radosna, bo poznam wielu nowych przyjaciół.

Zapraszamy do wysłuchania wiersza pt. „Andrzejki Andrzeja”
oraz piosenki pt. „Andrzejkowe wróżby”:

https://www.youtube.com/watch?v=O29mfpfmzbs

https://www.youtube.com/watch?v=OS2sdbxoybc

A teraz czas na zagadki! Czy potraficie odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące wróżb andrzejkowych?

https://www.youtube.com/watch?v=po2xnxs4LjM

Dziękujemy za uwagę!

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

 

 

 

 

W dniu 25.11.2020 obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was moc atrakcji związanych z tym miłym świętem. J Czy chcecie dowiedzieć się dlaczego pluszowy miś jest jedną z najbardziej popularnych zabawek? A może macie ochotę usłyszeć kilka ciekawostek przyrodniczych o niedźwiedziach oraz poznać popularnych, bajkowych, misiowych bohaterów?

 

Zapraszamy do obejrzenia poniższej prezentacji:

Dzień Pluszowego Misia - YouTube

Przygotowałyśmy również dla Was dwie propozycje misiowych prac plastycznych:

Dzień Pluszowego Misia - miś z paseczków - praca plastyczna - YouTube

Dzień Pluszowego Misia - miś z papieru - praca plastyczna - YouTube

Drogie „Świetliczaki” zapraszamy Was również do zagrania w misiową grę Memory, wcale nie taką prostą, jak mogłoby się wydawać J: 

https://wordwall.net/pl/resource/7404975/%C5%9Bwiatowy-dzie%C5%84-misia 

A na koniec, to co niedźwiadki lubią najbardziej czyli misiowe kanapeczki… mniam, mniam, pycha. Kto ma ochotę na takie śniadanie?

Wychowawcy świetlicy


Konkurs literacko - plastyczny ,,Witaminki, witaminki!”

 

W październiku nasza świetlica szkolna przeprowadziła konkurs, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia. Był on związany z programami „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”, w których nasza szkoła uczestniczy (https://www.programdlaszkol.org).

Konkurs „Witaminki, witaminki!” przeznaczony był dla uczniów z klas I-III naszej szkoły oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, a najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Oceniana była staranność wykonanych prac oraz pomysłowość w tworzeniu rymowanek.

Laureaci konkursu:

I miejsce

Filip Kot                              klasa III „a"

Lena Pasek                        klasa III „a"

Antonina Piwowarczyk    klasa II „b"

II miejsce

Wiktor Bartocha             klasa II „b"

Oskar Haba                     klasa I „a"

Youssef Nasr Salama    klasa I „b"

III miejsce

Julia Górczyńska      klasa II „b"

Victoria Miernik       klasa II „a"

Kacper Sularz          klasa II „b"

Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Wychowawcy świetlicy


11 Listopada - Święto Niepodległości

Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym 11 listopada. Jest to bardzo ważna data dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele niestety w tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, nie obchodziliśmy tego święta tak jak zawsze. Nie było uroczystego apelu szkolnego czy wspólnego odśpiewania hymnu Polski. Niemniej jednak, my „Świetliczaki”, nie zapomnieliśmy o tej dacie i przygotowaliśmy dekoracje dotyczące tego święta.

  

 

Bardzo żałujemy, że nie możemy wspólnie uczcić Święta Niepodległości w naszej szkole, dlatego przysyłamy Wam propozycje aktywności związanych z tą datą. Będziecie mogli samodzielnie zapoznać się z historią święta i poznać drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Poniżej zamieszczamy link do hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” a także do ciekawej prezentacji multimedialnej oraz piosenek o Polsce.

„Mazurek Dąbrowskiego”

https://www.youtube.com/watch?v=AJsWz9SlpfA

„Polskie symbole narodowe- Polak Mały”.

https://www.youtube.com/watch?v=FJ83BRqFPBA

„Jesteśmy Polką i Polakiem”

https://www.youtube.com/watch?v=plug6OIrxRM

Gorąco zapraszamy również do sprawdzenia swoich sił w grze online „Śladami wybitnych Polaków”. Obiecujemy moc wrażeń i ciekawostek lecz przede wszystkim świetną zabawę.

https://view.genial.ly/5fa5a21b9d0c0a0d1c07d1fa/presentation-sladami-wybitnych-polakow


ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

 

 

 

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji “Świetlicowej Wymiany Pocztówkowej”. Celem owej akcji było nawiązanie kontaktu z dziećmi z różnych placówek oświatowych w całej Polsce.
Nasze „Świetliczaki” wysłały kartki pocztowe promujące Kielce oraz naszą świetlicę do 12 szkół w Polsce. Wszystkie placówki odpowiedziały na nasz apel czego dowodem jest poniższe zdjęcie.


Przygotowując i wysyłając pocztówki, dzieci miały okazję do doskonalenia sprawności manualnych oraz rozwijania zdolności plastycznych a także do poznania tradycyjnych sposobów komunikowania się, tj. przesyłanie kart pocztowych i listów.

 

Wychowawcy świetlicy

OGŁOSZENIE W SPRAWIE ZAPISÓW DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ROKU SZKOLNYM 2020/21

W związku z potrzebą zachowania dystansu społecznego w sytuacji zagrożenia COVID - 19 informujemy, iż w bieżącym roku szkolnym w pierwszej kolejności do świetlicy będą przyjmowane dzieci z klas I-III, obojga rodziców pracujących lub pracujących samotnie wychowujących dzieci. Pozostałe dzieci mogą zostać przyjęte w miarę wolnych miejsc za zgodą dyrektora szkoły.

W celu zapisania dziecka do świetlicy na rok szkolny 2020/21, prosimy o pobranie, wypełnienie i podpisanie „Karty zapisu dziecka do świetlicy” oraz „Oświadczenia o osobach upoważnionych do odbierania dziecka”. Znajdują się one na stronie internetowej szkoły www.sp13.kielce.eu w zakładce „Świetlica”.

Przypominamy, iż osoby, które Państwo upoważnią do odbierania swojego dziecka ze świetlicy, muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, poprzez złożenie podpisu na oświadczeniu.

Wypełnione dokumenty prosimy umieścić w podpisanej kopercie (imię i nazwisko dziecka, klasa do której będzie w bieżącym roku szkolnym uczęszczać) i złożyć do pojemnika z napisem „Zapisy do świetlicy”, który znajduje się na stoliku w holu na parterze szkoły.

Termin składania dokumentów do dnia 1 września 2020 r.

wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_swietlicy_i_korzystanie_ze_stolowki_szkolnej.pdf

rodo_swietlica_2020_2021.docx


W roku szkolnym 2019/2020 opiekę nad dziećmi w świetlicy szkolnej sprawują:
 

Małgorzata Zgórska - kierownik świetlicy

wychowawcy: Katarzyna Werner, Rita Piotrowska, Dorota Wawrzycka, Barbara Bozowska.


W dniach 21 i 22 listopada 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na „Świetliczków”. Zanim to nastąpiło uczniowie musieli przejść kilka prób, które przygotowały dla nich koleżanki z klasy II. Wszystkim świetnie się udało! Następnie uczniowie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13  w Kielcach na „Świetliczków”. Na pamiątkę pasowania dzieci otrzymały upominki i dyplomy.

Przejdź do galerii zdjęć


W dniu 23.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I a na „Świetliczaków”. Zgodnie z tradycją, starsi uczniowie przygotowali mały egzamin. Najwięcej emocji wzbudziła próba zjedzenia z uśmiechem plasterka cytryny. Wszystkie zadania zostały wykonane znakomicie. Uroczystość zakończyła się złożeniem przyrzeczenia być zawsze wesołym, życzliwym i koleżeńskim, dbać o bezpieczeństwo własne i kolegów oraz o porządek w świetlicy.


14.02.2019 r. odbyła się aukcja kartek walentynkowych pod hasłem "Walentynka dla psiaka". Dzieci ze świetlicy szkolnej zaprojektowały i wykonały kartki z wesołymi wierszykami. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na leczenie tych  podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, które potrzebują weterynaryjnej pomocy.


W roku szkolnym 2017/2018 opiekę nad dziećmi w świetlicy sprawują:

Kierownik świetlicy – Małgorzata Zgórska

Wychowawcy: - Beata Ławrentiuk, Katarzyna Potocka, Anna Kokor, Tomasz Kiepas.

Plan imprez świetlicowych na rok 2017/18

 1. Pasowanie uczniów klas pierwszych na „Świetliczaków” – październik 2017r.
 2. Międzyświetlicowy konkurs plastyczno – techniczny pt. „Dary lasu – grzyby” – październik 2017r.
 3. Świetlicowy konkurs literacki pt. „Strofy o zdrowiu”– listopad 2017r.
 4. Zabawa andrzejkowa – listopad 2017r.
 5. Świetlicowy konkurs czytelniczy pt. „Baśnie różnych narodów” – grudzień 2017r.
 6. Spotkanie na Dzień Babci i Dziadka – styczeń 2018r.
 7. Zabawa karnawałowa – luty 2018r.
 8. Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt – luty 2018r.
 9. Wizyta w Domu Pomocy Społecznej - kwiecień 2018r.
 10. Świetlicowy konkurs pt. „Znam swoje miasto” – maj 2018r.
 11. Świetlicowy Turniej Sportowy – czerwiec 2018r.

W dniu 23.01.2018r.w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Uczniowie klasy I b złożyli przybyłym gościom życzenia recytując wiersze, śpiewając i tańcząc rock'a. Wnuczęta wspólnie z babciami i dziadkami wzięli udział w zawodach na najwyższą zbudowaną wieżę z klocków oraz ekspresowe wiązanie kokardek.


W dniu 16.11.2017 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na „Świetliczaka”.

Z tej okazji, klasa II a zaprezentowała inscenizację pt. „Jacek, Wacek i jesień". Zgodnie z tradycją, starsi uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek mały egzamin. Były to zadania wymagające współpracy, zręczności, wiedzy oraz poczucia humoru. Wszystkie zadania zostały wykonane na szóstkę!


Nasza świetlica przez cały rok szkolny 2015/16 pracowała na zdobycie certyfikatu – „Świetlica szkolna - przestrzenią dla  edukacji, rozwoju i zabawy”. Zrealizowaliśmy osiem zadań konkursowych, za które uzyskaliśmy maksymalną liczbę punktów.


W roku szkolnym 2016/2017 opiekę nad dziećmi w świetlicy sprawują:

Kierownik świetlicy – Małgorzata Zgórska

Wychowawcy: - Beata Ławrentiuk, Katarzyna Potocka, Dorota Wawrzycka, Anna Kokor, Edyta Przygoda, Maria Liguz.

Zasady korzystania dzieci z opieki świetlicowej zawarte są w Regulaminie Świetlicy.

REGULAMIN_SWIETLICY_SZKOLNEJ_W_ZSO_NR_27_W_KIELCACH.pdf

wniosek_do_swietlicy.pdf 

Plan imprez świetlicowych na rok 2016/17

 1. Pasowanie uczniów klas pierwszych na „Świetliczaków” – październik 2016r.
 2. Świetlicowy konkurs plastyczno – techniczny pt. „Jedzmy zdrowo” – październik 2016r.
 3. Świetlicowy konkurs pt. „W świecie baśni i bajek” – listopad  2016r.
 4. Zabawa andrzejkowa – listopad 2016r.
 5. Spotkanie na Dzień Babci i Dziadka – styczeń 2017r.
 6. Zabawa karnawałowa – luty 2017r.
 7. Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt – luty 2017r.
 8. Powitanie wiosny – inscenizacja – kwiecień 2017r.
 9. Świetlicowy konkurs pt. „Mistrz puzzli” – maj 2017r.
 10. Świetlicowy Turniej Sportowy – czerwiec 2017r.

Wydarzenia i imprezy świetlicowe w roku szkolnym 2016/2017

 

Pasowanie na świetliczaka uczniów klasy Ia

Przedstawienie pt. "Ja i Magosia czyli kabaret na jednej nodze"

Pasowanie uczniów klasy I - przedstawienie

Świetlicowy Konkurs Plastyczno - Techniczny pt. "Jedzmy zdrowo"

Andrzejkowe wróżby

Dzień Babci i dziadka w świetlicy - przedstawienie pt. "Piekł Dziadek babkę"

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

 

 


Rok szkolny 2015/2016

W czasie zajęć świetlicowych dzieci rozwijają swoje zainteresowania i talenty: plastyczne, literackie, sportowe, odrabiają prace domowe pod opieką wychowawców, bawią się na świeżym powietrzu.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Zgodnie z tradycją w dniu 30 listopada w świetlicy odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały tradycyjne wróżby i wspólnie bawiły się przy muzyce. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku.

 

PASOWANIE ŚWIETLICZAKÓW

W dniu 6.11.2015 r w świetlicy odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na „ Świetliczaków”. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nich krótki program artystyczny oraz mały sprawdzian umiejętności i wiadomości. Pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki, musieli wykazać się znajomością regulaminu świetlicy szkolnej, umiejętnością wiązania kokardek, współpracą w trakcie segregowania i porządkowania zabawek oraz przejść test odwagi – z uśmiechem zjeść plasterek cytryny.

Świetlicowy Konkurs Plastyczno - Techniczny „Zabawka na choinkę”.

Wczuwając się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia przystąpiliśmy do wykonania ozdób i zabawek bożonarodzeniowych. W świetlicy odbył się konkurs plastyczno – techniczny pt. „Zabawka na choinkę”.

Laureatkami konkursu zostały: Amelka Jaśkowska z kl. IIb, Emilka Malinowska z kl. IIIa, Klara Milewska z kl. IIIa, Wiktoria Szałczyńska z kl. IIIb.

POMAGAMY ZWIERZĘTOM  W CZASIE ZIMY

Jak co roku, staramy się zachęcić wszystkich do pomocy zwierzętom w czasie zimy. To trudny czas dla ptaków, bezdomnych psów i kotów oraz zwierząt leśnych. Odwiedził nas p. Paweł Kosin, leśnik, pracownik Nadleśnictwa Daleszyce, który ciekawie opowiedział nam o potrzebach i formach pomocy zwierzętom.

MISTRZ DOBRYCH MANIER

Dzieci w świetlicy uczestniczyły w cyklu zajęć o zasadach dobrego wychowania. Odbyły się praktyczne zajęcia nakrywania do stołu, nauka wręczania prezentów, właściwego zachowania przy stole. Dzieci z klas I - III wzięły udział w konkursie świetlicowym pt. „Mistrz dobrych manier”.
Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa. BRAWO!